Wszystko zajęte cz. 2


Słowem raportu: "Wszystko zajęte" przygotowuje się.

Rekreacje: ubawiłem się na filmie "Submarine" i polecam! Nie mogę zabrać się za "Suttree" McCarthy'ego, odkładam tę chwilę w nieskończoność, ponieważ spodziewam się jak najlepszej lektury. Trzeci dzień książka czeka na biurku.

Radość przewielka: spotkałem Loisela, porozmawialiśmy przez moment i dostałem autograf na kolekcjonerskim plakacie. Szczęście, szczęście.
PODPIS:

Komentarze:

26.02.2012, 14:11
kolec
To takie ogólne wyjaśnienie odnośnie paru wpisów w różnych miejscach, żadne tam osobiste urazy.

25.02.2012, 14:40
a
hej, hej, przecież nie chciałam urazić. tak po prostu mi się skojarzyło (chociaż przyznam, że nie znam zbyt wielu prac Marcina S., więc może niesłusznie).
ponieważ często aktualizujesz bloga to widać różne Twoje prace i różne techniki, którymi się bawisz, stąd też broń Boże nie mówię o plagiacie, jak to ktoś napisał. dalsze tłumaczenie się chyba nawet nie ma sensu.

mam wrażenie, że się trochę oburzyłeś, ale tak szczerze - czy to coś złego?

14.02.2012, 11:45
kolec
Hej, Imano, jakoś mnie pozytywnie nastawił Twój komentarz :) Mam nadzieję, że się jednak przekonasz. Dzięki za odzew!

Anonimie: Aktualki WZ oczywiście będą, ale dopiero kiedy powstanie znacznie więcej plansz. Znam mniej więcej nastawienie czytelników i teraz pora nadgonić z robotą w podziemiu.

13.02.2012, 09:12
Imana
Bardzo nie podobają mi się kolory. Myślałam, że z czasem się przyzwyczaję i zaczną mi pasować do całości, ale w chyba po prostu nie potrafię tego zignorować. Jestem pod tym kątem lekko wyczulona. Kolorystyka w "Czasem" była miodem dla mych oczu, a tutaj jest tak meh. Połączenie turkus, beż, bordo i czarny brzmi dla mnie jak zbrodnia.

Zdecydowanie nie przypomina mi to Surmy. O ile uwielbiam Twoje komiksy i potrafię się nad nimi zachwycać i cieszyć z nich jak małe dziecko, to jakbym miała oceniać prace tylko na podstawie kreski, to Surma wygrywa z Tobą niestety z kretesem. Jestem fanką wyraźnej kreskówki, a Surma przypomina mi mocno projekty z Cartoon Network.
Twoja kreska tutaj bardziej podchodzi mi pod...kurcze...nie umiem znaleźć słowa. Nie realizm, ale też nie kreskówka. Tła są cudowne, ale wygląd postaci nie przypadł mi zbytnio do gustu.

Zobaczymy całość (:, nie każdy komiks przecież mi się musi podobać.

09.02.2012, 13:09
obywatelwopałach
to ptak! to samolot! nieee to Fochman !

09.02.2012, 08:42

Dokładnie, nie ma z czego się tłumaczyć. Jakichkolwiek skojarzeń nie budziłaby ta plansza, to jak dla mnie, absurdem jest węszyć jakiś plagiat i oczekiwać tłumaczeń. Wystarczy rzucić okiem na Kapitana Sheera, Czasem, czy inne projekty Marcina np na konkurs MFKiG, każdy w innej, wyszukanej stylistyce.

Choć nie rozumiem, co ma oznaczać pomysł, że projekt Wszystko zajęte będzie się rozrastał w ciszy...

06.02.2012, 21:45
kolec
Widziałaś już Submarine? Jak wrażenia?

06.02.2012, 21:44
kolec
Nie rozumiem z czego miałbym się tłumaczyć. Przeglądając bloga i wydane albumy można sprawdzić, jak dochodziłem do tych rozwiązań (np. ewolucja palety w kolejnych pracach, coraz bardziej rozbudowana gestykulacja w "Czasem"). Działanie czystą plamą to akurat kontra do obranej ostatnio techniki w "Urobku". Mnie się nie narzucają żadne porównania. To trochę jak zestawianie De Crécy'ego z Blainem, Gipiego z Sandovalem itd. Bohaterka jest w pewnym stopniu sportretowaną znajomą i wykonałem do tej postaci kilkadziesiąt szkiców.

Poza tym prosiłbym, żebyście oceniali czy rzecz Wam kogoś przypomina czy nie dopiero po zapoznaniu się z większą partią materiału.

Jeżeli skojarzenia okażą się zbyt silne i nie będziecie mogli się przez nie przebić, trudno, takie porównanie potraktuję jako komplement.

Tymczasem daję sobie spokój z aktualizacjami dotyczącymi tego projektu. Będzie się rozrastał w ciszy.

04.02.2012, 20:27
a
im bardziej się przyglądam tym kadrom, to mi coraz bardziej przypominają rysunki Marcina Surmy (zwłaszcza kadr 3 i 4). wytłumaczysz się?...

04.02.2012, 14:41
lupus lubri
aaah! no po prostu świetny masz ten swój styl!!!

04.02.2012, 10:25
kolec
Mam nadzieję ukończyć WZ w 2012.

a: McCarthy nie jest dobrą wieścią...

04.02.2012, 09:01

Jakieś wstępne założenia kiedy Wszystko zajęte może być ukończone i przede wszystkim wydane?

04.02.2012, 07:17
a
same dobre wieści!
że się przygotowuje.
i że plansza bardzo fajna, szkoda tylko, że bez dwóch ostatnich dymków.
i że Łódź podwodna fajna, bo się wybieram :)