.blog


17 września 2011 Leitmotiv - zdjęcia komentarze (10)

Witajcie po dłuższej przerwie. Właśnie zauważyłem, że zacina się klawisz "p". Oraz przecinek. Udało mi się narysować film w trzy tygodnie, więc od początku września mam wolne: nie rysuję, za to oglądam, czytam i spaceruję. Myślami jestem na przełomie miesięcy. 30 września - egzamin, czyli pokaz naszych pierwszorocznych filmów. Dzień później, być może, premiera "Czasem". Dziś wrzucam zdjęcia z mojego filmu o bezwarunkowym odruchu jedzenia i naprawianiu wspomnień pt. "Leitmotiv". Trwa 6 minut, a najczęściej powracająca opinia brzmi: "Uroczy, ale trochę nie wiadomo, o co chodzi".
20 września 2011 Projekt kolec lagu (11) - wracamy komentarze (7)


kolec & lagu

Od października wracamy z "Wszystko zajęte". Będą do obejrzenia kadry, plansze, zdjęcia, być może nagramy jakieś filmiki z procesu tworzenia, wrócimy na łamy Ziniola. Przez ostatnie pół roku obejrzałem i przeczytałem wiele rzeczy, więcej niż kiedykolwiek, co okazało się być dla mnie solidną dawką inspiracji i nauki. Scenariusz "Wszystko zajęte" przestał mnie zadowalać. Zachowane zostaną główne postaci, ale wystąpią w lekko innych rolach, usuwam naciągnięcia i niedociągnięcia oraz rozciągam: z 50 stron do blisko 100. Jeszcze nie wiem, w jakiej ostatecznie liczbie plansz zamknie się historia. Rozrysowawszy sobie kilka schematów (z relacjami bohaterów, z czasem ujawniania pewnych sytuacji czytelnikowi itd.), usiadłem parę dni temu do nowej wersji, choć pierwsze poprawki kreśliłem już od początku czerwca. Korzystając z okazji, zapraszam na spotkanie z lagulagu oraz Anią i Anią (lub może z jedną tylko Anią), czyli autorkami zina Deus ex Machina, które odbędzie się na MFKiG w Łodzi o 11:00 w sobotę 1 X. W najnowszym numerze magazynu będzie można przeczytać jednoplanszówkę, którą stworzyliśmy z Grzegorzem Januszem. Do zobaczenia jutro.
21 września 2011 TVP2 Pytanie na śniadanie komentarze (6)Hej, w najbliższy piątek (23 IX) będę gościem "Pytania na śniadanie" w TVP2. Przez część programu będę rysował na żywo, a pod koniec odpowiem na pytania prowadzących - Katarzyny Janowskiej i Kamila Dąbrowy. Rozmowa zacznie się ok. 10:20, a rysowanie pewnie niecałą godzinę wcześniej. Będzie trochę o starszych rzeczach plus promocja nowego komiksu, "Czasem", uzupełniona, mam nadzieję, wyświetleniem niepublikowanych plansz.

EDIT: Rysowanie przed 9. Rozmowa jednak o 10:00.
25 września 2011 "Czasem" na MFKiG komentarze (14)klik

Nasz komiks trafił ostatnio, obok "Diefenbacha" i "Osiedla Swoboda", do oficjalnych zapowiedzi kultury gniewu na MFKiG 2011. Album będzie kosztować 29,90 zł, a formatem, zgodnie z planem, zbliżony będzie do "Sali prób" oraz "Uzbrojonego ogrodu" (i bardzo dobrze!).

Spotkanie ze mną i Grzegorzem Januszem odbędzie się 1 X (sobota) o godzinie 17:30 w sali 221 ŁDK. Prowadzącym będzie Maciej "repek" Reputakowski, redaktor serwisu Polter (i znów bardzo dobrze!). Godzinę wcześniej będziemy podpisywać albumy w strefie 2 (choć jeszcze nie wiem, co to za miejsce). razem z autorami magazynu "Karton". Być może uda się nam rzutem na taśmę przygotować planowany dodatek do albumu, ale niczego nie zapowiadam.

Dopiero teraz dociera do mnie, że najprawdopodobniej, w nieco szalonym tempie, wyrobimy się z tym albumem na konwent. Ale uwierzę dopiero w sobotę. Do zobaczenia :)
29 września 2011 "Czasem" (21) - Komiksomania.pl komentarze (1)Dziś, na serwisie komiksomania.pl, pojawiła się przedpremierowa recenzja "Czasem". Do przeczytania w całości tutaj. Do zobaczenia na MFK!

Copyrights © Marcin Podolec 2007-2015

Blog powered by Ownlog.com & Fotolog.pl