.blog


13 października 2015 "Fugazi" ukazało się we Włoszech... komentarze (0)... i prezentuje się tam właśnie tak! W dniach 25-28 września, na zaproszenie wydawnictwa Bao Publishing, byłem gościem festiwalu komiksowego w Treviso. Poznałem świetnych ludzi, a nową jakością było zwiedzanie biura wydawnictwa, zapełnionego świeżo wydrukowanymi komiksami i ludźmi do zadań specjalnych, dzięki którym każdego tygodnia Bao publikuje jeden lub więcej nowych tytułów. Było naprawdę świetnie.
27 kwietnia 2015 Fugazi w Hiszpanii komentarze (0)Nicolas Grivel Agency potwierdziła dziś rano podpisanie umowy pomiędzy Kulturą Gniewu a hiszpańskim Spaceman Books (powiązanym z Ninth Ediciones). Dwa tygodnie temu "Fugazi" zostało zapowiedziane na stronie madryckiego wydawnictwa. Póki co nie znam daty premiery i szczegółów wydania. 
31 marca 2015 Fugazi - Gallimard komentarze (2)Wczoraj dostałem autorskie egzemplarze francuskiej edycji "Fugazi". Wyszło bardzo! Album jest trochę niższy od oryginalnego wydania, ma jaśniejsze kolory i został wydrukowany na matowym papierze. Narysowałem też nową okładkę. Gallimard stanął na wysokości zadania - to niesamowite uczucie, kiedy marzenia ziszczają się pod postacią tak ładnej edycji. PS Parę dni temu udzieliłem wywiadu w temacie dla portalu culture.pl - zapraszam!
08 stycznia 2015 Fugazi w Metrze Marymont komentarze (2)Pierwsze 4 zdjęcia pochodzą ze strony puszka.waw.pl

Warszawiacy i reszto świata! Od końca grudnia, wysiadając na stacji metra Marymont i wchodząc po schodach na galerię, możecie obejrzeć kadry mojego autorstwa w nieskromnym formacie 30m x 3m. Do akcji zostałem zmobilizowany przez panią Monikę Małkowską (i pana Grzegorza Piwkowskiego), krytyk sztuki i wykładowczynię warszawskiego ASP. Pracę, w której historię Fugazi Music Club skondensowałem do jednej sceny, będzie można zobaczyć jeszcze przez około 2 miesiące. Na każde Wasze nadesłane zdjęcie na tle ściany obiecuję odpowiedzieć takim oto serduszkiem:
21 sierpnia 2014 Fugazi w Niemczech komentarze (2)


screen ze strony Nicolas Grivel Agency

Miło mi poinformować, że dzięki staraniom Nicolasa Grivela i Szymona Holcmana, Fugazi Music Club w przyszłym roku ukaże się za naszą zachodnią granicą nakładem niemieckiego oddziału Egmontu. Na potrzeby tego wydania zostanie przygotowana nowa okładka. Cieszę się :)
11 kwietnia 2014 Fugazi we Francji i Włoszech komentarze (5)

Nicolas z Nicolas Grivel Agency i Szymon z Kultury Gniewu poczarowali, poczarowali (patrz pierwszy obrazek) i okazuje się, że w pierwszej połowie 2015 roku "Fugazi Music Club" ukaże się we Francji nakładem wydawnictwa Gallimard, a we Włoszech pod szyldem Bao Publishing (patrz drugi obrazek).

Wobec powyższego mam przyjemność ogłosić, że marzenia się spełniają :))
17 września 2013 Fugazi w domu :) komentarze (2)Dziś dotarła ciężka paka od Wydawcy, a w niej kilkanaście grubych, pachnących drukarską farbą egzemplarzy autorskich. Wyszło niesamowicie! Kultura gniewu spisała się na medal. Radość, duma i wzruszenie. Dla takich chwil fajnie jest robić komiksy (i przyjmować listonosza). Tańczę.

Fugazi już do kupienia:
u Wydawcy
w sklepie Gildii
w empikach
w Gandalfie
i wszędzie tam, gdzie docierają komiksy!

Wkrótce info o oficjalnej premierze.
31 lipca 2013 Fugazi - okładka komentarze (3)Tak to wygląda. 240 stron, premiera najprawdopodobniej na początku września.
28 lipca 2013 Fugazi narysowane! komentarze (6)8 III - 28 VII 2013

Jeszcze tylko drobne poprawki i szlif okładki, ale no, KOMIKS NARYSOWANY :)
08 lipca 2013 Fugazi - 3 tygodnie do końca komentarze (2)


Ostatnia, trzytygodniowa prosta. Dzielę liczbę stron do narysowania przez 21 i wychodzi mi z tego całkiem realna sytuacja. Album powinien ukazać się na początku września, dzięki czemu będzie mógł być sprzedawany w trakcie Fugazi FESTiwalu, który startuje w stolicy 1 września. Sam festiwal będzie próbą pobicia rekordu Guinessa w kategorii najdłuższego koncertu. Trwają prace nad okładką i wklejką, niemal gotowa jest też licząca blisko 40 stron galeria zdjęć, która będzie dodatkiem do komiksu. Łącznie ok. 230 stron.


<< PoprzednieCopyrights © Marcin Podolec 2007-2015

Blog powered by Ownlog.com & Fotolog.pl