.blog


04 marca 2013 Fugazi Music Club komentarze (6)Od jakiegoś czasu chodziła za mną idea zrobienia komiksu-wywiadu związanego z muzyką. Plany rozbiły się m.in. o menedżerski mur. Jakiś czas później Wydawca, wtajemniczony w moje zamiary, przerwał mi swoim telefonem seans "Wściekłych psów" i oznajmił: "Marcinie, mam świetną historię, dużo różnych wstawek, wiesz, jak u Tarantino."

Ahaaaa.....

"Wiesz, czym był warszawski klub Fugazi?"

Nie wiedziałem.

Teraz już wiem. Jestem po kilku spotkaniach z jego założycielem i razem z Kulturą Gniewu szykujemy dla Was około 200-stronicowy album*. Premiera wrzesień/październik. Wczoraj rozmieściłem scenariusz na strony, dziś wziąłem się za storyboard, pojutrze komputer wraca z naprawy i zaczynam rysowanie. Byłem dziś z wizytą u Roberta Popieleckiego, z którym pracujemy nad różnymi rzeczami, pogadaliśmy, pożyczyłem kilka komiksów... Nie czułem takiego entuzjazmu od czasów gimnazjum i wczesnego liceum. Zupełnie magiczny czas. A może wiosna?

*Historię tę początkowo miało narysować 22 rysowników.
09 marca 2013 Fugazi s. 1 komentarze (1)Proszę klikać po większą wersję

Słowo się rzekło - ruszyła produkcja komiksu "Fugazi Music Club". Dziś narysowałem pierwszą stronę, tę oto powyżej. Album powinien powstać za niecałe pięć miesięcy. Trzymajcie kciuki i zaglądajcie na bloga, chciałbym aby nowe plansze i kadry pojawiały się w miarę często :)
12 marca 2013 Fugazi - 8 stron komentarze (3)


Proszę klikać po większą wersję planszy

Hej! Prace nad "Fugazi Music Club" trwają - narysowane jest 8 stron. Oficjalnym hymnem do pracy stała się piosenka Voo Voo, które to zresztą wystąpi w naszym komiksie w towarzystwie... prawdziwej krowy. Do zobaczenia wkrótce! I oby "co niepozmywane, samo zmyło się"... :)
15 marca 2013 6 lat kolec.ownlog.com komentarze (2)


Nim założyłem bloga pod tym adresem, zakładałem sobie różne inne stronki, czyli można powiedzieć, że rysuję "na poważnie" już prawie 7 lat :) 1/3 życia, znaczy się.
16 marca 2013 Fugazi - 15 stron komentarze (3)


Proszę klikać po większą wersję planszy

Strona 11 z 15 gotowych - nie do końca legalny koncert na środku blokowiska w Osiedlowym Domu Kultury przy Siedmiogrodzkiej 11 w Warszawie, sierpień 1991 (miałem wtedy 2 miesiące).
24 marca 2013 Fugazi - 25 stron komentarze (5)Proszę klikać po większą wersję planszy

Prawdopodobnie jestem najwyższym na świecie rysownikiem, któremu udało się przepołowić piórko do tabletu, przy próbie reperacji zniszczyć je doszczętnie, a następnie zamówić nowe, zrobić przelew, po czym dostać mail od sklepu, że jednak towaru brak. Kurtyna.

Copyrights © Marcin Podolec 2007-2015

Blog powered by Ownlog.com & Fotolog.pl