.blog


09 marca 2012 Czasem (27) - ciekawostki komentarze (4)


Postanowiłem zdradzić kilka nawiązań ukrytych w kadrach "Czasem". Scenę urodzinową (kadr 1) rysowałem podczas sesji, kiedy przygotowywałem się do egzaminu z historii sztuki. Analizowałem m.in. Rembrandta, autora obrazu "Święta rodzina" (namalował co najmniej dwa obrazy o tym tytule, cytowany przeze mnie jest tym mniej znanym). Z kolei Grzegorz wymyślił cytat ze studenckiego filmu Polańskiego (kadr 2) pt. "Lampa". Dwa ostatnie obrazki to przykłady kadrów (jest ich więcej w albumie), w których umieściłem obrazy inspirowane malarstwem artystów bieszczadzkich - Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej oraz Floriana Kohuta, znanego głównie za sprawą powstającej przez lata serii przedstawiającej strachy polne.

Do zobaczenia wkrótce :)
13 marca 2012 Czasem (28) - Lampa i Bluszcz komentarze (2)


W Lampie (styczeń-luty) oraz w marcowym Bluszczu znalazły się powyższe recenzje "Czasem". Za informację dziękuję Maćkowi.

Ze względu na pełnię sezonu rysowniczego wróciłem do słuchania audiobooków, które włączam naprzemiennie z nową płytą Air. Aha, niedługo powinny się tu pojawić różne sympatyczne wieści. I treści.
15 marca 2012 5 lat! komentarze (7)


Mój blog ma już pięć lat. Pewnie kiedyś o tym pisałem - bardzo lubię ten moment, kiedy po skończonym przedstawieniu aktorzy uśmiechają się do widowni - chciałem przygotować coś podobnego z bohaterami moich komiksów*. Razem z nimi dziękuję Wam za towarzystwo przez te lata. Właśnie się wzruszyłem.

*Czy ktoś z Was kojarzy ich wszystkich?
22 marca 2012 Storyboard na zajęcia komentarze (4)

Storyboard na zajęcia z plastyki filmowej - przewodnia rola koloru. Wreszcie zaktualizowałem stopkę - wczoraj wieczorem na bloga zawitał rok 2012 :) Trwa retrospektywa braci Coen - wieczorem wybieram się na "Hudsucker proxy". Pozdrowienia!
29 marca 2012 TVP2 Poziom 2.0 komentarze (0)Czołem, jutro o godzinie 16:16 lub 16:25 rozpocznie się w TVP2 Poziom 2.0, którego przez kilka minut będę gościem. Zapraszam! Za parę dni rzecz będzie do zobaczenia również online. Jako ilustracja wpisu jedno z niedawnych zleceń dla Inspiring Solutions.

Copyrights © Marcin Podolec 2007-2015

Blog powered by Ownlog.com & Fotolog.pl