.blog


01 kwietnia 2012 Wszystko zajęte - 1/3 gotowa komentarze (4)Wieści z podziemia: kilka dni temu minąłem 45 stronę, więc gotowa jest już ponad 1/3 książki. Jako ilustrację wpisu wykorzystałem trzy kadry ze sceny w zoo, a za jakiś czas zacznę umieszczać na blogu coraz więcej obrazków z "Wszystko zajęte". Wczoraj odwiedziliśmy kameralną Bydgoską Sobotę z Komiksem. Pozdrawiam towarzyszy podróży i donoszę, że "w Kutnie na dworcu w nocy" faktycznie jest nie najładniej.
03 lutego 2012 Wszystko zajęte cz. 2 komentarze (13)Słowem raportu: "Wszystko zajęte" przygotowuje się.

Rekreacje: ubawiłem się na filmie "Submarine" i polecam! Nie mogę zabrać się za "Suttree" McCarthy'ego, odkładam tę chwilę w nieskończoność, ponieważ spodziewam się jak najlepszej lektury. Trzeci dzień książka czeka na biurku.

Radość przewielka: spotkałem Loisela, porozmawialiśmy przez moment i dostałem autograf na kolekcjonerskim plakacie. Szczęście, szczęście.
04 stycznia 2012 Wszystko zajęte komentarze (10)Konkret 2012 - próbne strony "Wszystko zajęte".

Scenariusz i rysunki - Marcin Podolec.

A tego słucham od wczoraj.
09 grudnia 2011 Koniec kolec lagu komentarze (16)Dziś na smutno: "Wszystko zajęte" nie powstanie w zapowiadanym składzie. Tak bywa, kiedy mnożą się kompromisy i spotykają się silne charaktery. Zrobiliśmy razem blisko 50 stron komiksu. Dziękujemy wszystkim za wsparcie przy projekcie.
25 listopada 2011 Projekt kolec lagu (15) - tuszowanie komentarze (4)Tutaj możecie obejrzeć filmik
z dzisiejszego tuszowania komiksu... :)18 listopada 2011 Projekt kolec lagu (14) - i dwa... komentarze (3)Prace trwają w najlepsze (choć aktualnie jestem zombie).

Widziałem wczoraj "Przystanek dla bocianów" - film fabularno-dokumentalny (ciężko znaleźć odpowiednią nazwę) o mieszkańcach mazurskiej wsi Czukoty. Osobny świat, melancholijny i jarmarczny jednocześnie, 12 rodzin i parę razy tyle zwierząt, bardzo przyjemne zdjęcia i dużo grających ze sobą, często bawiących, zestawień. Po projekcji króciutkie spotkanie z reżyserem i montażystką, sprowadzające się do pochwał pod ich adresem oraz do garści anegdotek pod adresem widowni. Niewątpliwą zaletą filmu jest możliwość otarcia się o najprostszą z możliwych definicję spokoju, o czym zaświadczam własnym niewielkim (bądź mężczyzną) wzruszeniem. Niektóre sceny wyglądają na wyjęte z tych niekoniecznie zabawnych komedii o polskiej wsi, odchodzi jednak wątek upierdliwości i sztuczności (naturalnie sceny były w części inscenizowane, jednak wynikały z obserwacji zastanego świata. Subtelna różnica spod szyldu "wiedzieć a zobaczyć"). Film pewnie nie trafi do większej dystrybucji, nie wygeneruje się żaden szum, ale gdybyście szukali odrobiny spokoju i mieli możliwość...
14 listopada 2011 Projekt kolec lagu (13) - i raz... komentarze (2)Wracamy jak Phil Collins!

7 listopada ponownie ruszyliśmy z naszym albumem. Zapamiętajcie tę datę, ok? Na mfkowym spotkaniu z Deus ex Machina ktoś zadał pytanie (a może to było stwierdzenie?) czy "Wszystko zajęte" ukaże się za 2-3 lata. Hmmmm, odpowiadam.

Lagu w tydzień pocisnęła 10 stron w szkicu ;) A tutaj bonus.
08 października 2011 Kolec lagu (12) - scenariusz gotowy! komentarze (4)Teraz tylko przepisać całość do Open Office'a. Około 128 stron komiksu. Będzie gruba książka. Ja się cieszę :)
20 września 2011 Projekt kolec lagu (11) - wracamy komentarze (7)


kolec & lagu

Od października wracamy z "Wszystko zajęte". Będą do obejrzenia kadry, plansze, zdjęcia, być może nagramy jakieś filmiki z procesu tworzenia, wrócimy na łamy Ziniola. Przez ostatnie pół roku obejrzałem i przeczytałem wiele rzeczy, więcej niż kiedykolwiek, co okazało się być dla mnie solidną dawką inspiracji i nauki. Scenariusz "Wszystko zajęte" przestał mnie zadowalać. Zachowane zostaną główne postaci, ale wystąpią w lekko innych rolach, usuwam naciągnięcia i niedociągnięcia oraz rozciągam: z 50 stron do blisko 100. Jeszcze nie wiem, w jakiej ostatecznie liczbie plansz zamknie się historia. Rozrysowawszy sobie kilka schematów (z relacjami bohaterów, z czasem ujawniania pewnych sytuacji czytelnikowi itd.), usiadłem parę dni temu do nowej wersji, choć pierwsze poprawki kreśliłem już od początku czerwca. Korzystając z okazji, zapraszam na spotkanie z lagulagu oraz Anią i Anią (lub może z jedną tylko Anią), czyli autorkami zina Deus ex Machina, które odbędzie się na MFKiG w Łodzi o 11:00 w sobotę 1 X. W najnowszym numerze magazynu będzie można przeczytać jednoplanszówkę, którą stworzyliśmy z Grzegorzem Januszem. Do zobaczenia jutro.
24 czerwca 2011 Projekt kolec lagu (10) - plansza komentarze (6)Plansza autorstwa kolca i lagu

Końcowoczerwcowy, ekranowy ciąg przyczynowo-skutkowy: zaliczona sesja -> wolne -> obejrzane "Być jak John Malkovich", "Annie Hall" i finałowy odcinek II sezonu "Sześciu stóp pod ziemią".


<< Poprzednie Następne >>Copyrights © Marcin Podolec 2007-2015

Blog powered by Ownlog.com & Fotolog.pl