.blog


10 października 2013 szkice komentarze (0)Od mniej więcej tygodnia chodząc po łódzkich parkach, siedząc na uczelnianych kanapach lub w bibliotece notuję sobie różne uwagi, które powoli kleją się w jakiś kształt. Powyżej publikowane szkice są pierwszym nieliterackim zapisem owych uwag.

PS Dziękuję wszystkim za miłe spotkania podczas minionego konwentu.
15 marca 2013 6 lat kolec.ownlog.com komentarze (2)


Nim założyłem bloga pod tym adresem, zakładałem sobie różne inne stronki, czyli można powiedzieć, że rysuję "na poważnie" już prawie 7 lat :) 1/3 życia, znaczy się.
05 stycznia 2013 Próba #2 komentarze (0)


Test postaci i kolorystyki do nowego albumu pisanego przez Grzegorza Janusza.
10 października 2012 notes komentarze (0)nutka
01 października 2012 Wystawa w Owocach i warzywach komentarze (2)

Wystawa "Wszystko od nowa", zawierająca m.in. plansze z "Wszystko zajęte" oraz facebookowego pamiętnika "Simple chits", zawisła już w Owocach i warzywach (ul. Traugutta, Łódź). Wernisaż odbędzie się o godz. 19:00 5 października (piątek) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Giera w Łodzi. Kuratorem wystawy jest Robert Popielecki, widoczny na zdjęciach :) Zapraszamy!
02 czerwca 2012 Wejście do lata komentarze (2)Tydzień po przeprowadzce podłączyliśmy się do Internetu. Odpowiadała mi sytuacja, kiedy sprawdzałem pocztę i facebooka raz dziennie, w przerwie między zajęciami na uczelni. Czas zaliczeń i egzaminów, m.in. z plastyki filmowej, tam szkicowaliśmy modela. Jest dość charakterystyczny - trochę Iwan Groźny.

Czerwiec jest miesiącem kluczowym. Zaplanowałem na ten czas wiele prac - skończenie filmu i albumu, zaliczenie wszystkich przedmiotów w sesji (za oknem rozlega się przeciągły śmiech i trwa). Wymyśliłem roboczy tytuł mojej etiudy trzeciorocznej: "Biały dzień". Mam też pomysł na warstwę muzyczną i kilka ujęć. Ale być może zamiast filmu, pod tym tytułem rozwinie się historia w formie komiksu.

Wylosowaliśmy bilety na Czechy-Grecja, 12 czerwca. Kilkudniowy wyjazd nie ułatwi terminowej realizacji planów. Bardzo zależy mi na tegorocznych wakacjach.

Nowe mieszkanie jest w porządku. Ładne światło, więcej przestrzeni niż w poprzednim. Nareszcie mam biurko pod ścianą. Niestety, jest w przybliżeniu 4 razy mniejsze i 5-10 cm niższe od tego, przy którym pracowałem przez ostatnie 1,5 roku.

W nowym miejscu non stop towarzyszy mi płyta, do której nie przekonałem się przez kilka ostatnich miesięcy, teraz trafiła w swój czas.
22 maja 2012 Młodzi w Łodzi komentarze (2)


zdjęcie billboardu w Warszawie - Łukasz Mazur

Wpis właściwie portfoliowy. Kilka dni temu ruszyła kampania Młodzi w Łodzi. Jestem w niej odpowiedzialny za grafikę, a w niektórych przypadkach również za animację. W Łodzi oraz innych miastach (dostałem cynk o Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu) zawisły trzy rodzaje billboardów (niebieski na podstawie mojego pomysłu, reszta jest zasługą agencji Great Open House), jeden filmik wyświetlany jest na ekranie LED Manufaktury, natomiast drugi, krótszy, powinien trafić do Polsatu i Onetu. Strona kampanii.
16 maja 2012 Ruszmy w świat komentarze (3)Okazuje się, że przedwcześnie ogłosiłem sukces serwisanta. Straciłem część danych od sierpnia 2011 w górę, m.in. najnowsze 7 stron "Wszystko zajęte", pliki źródłowe drugorocznej animacji i trzecią stronę "Urobku". Jakby tego było mało, okazało się, że zgubiłem pendrive. Ponieważ również program do animacji odmówił współpracy, dziś znów miałem chwilę, żeby porysować dla siebie... :)
15 maja 2012 Popsuty komputer komentarze (3)Dziś popsuł mi się komputer - dysk z komiksami, drugorocznym filmem, zleceniami, dokumentami. Oddałem supermaszynę do serwisu i, czekając na telefon z informacją dotyczącą diagnozy, nie poszedłem na zajęcia. W tym czasie wyspałem się, przeczytałem fragment dzienników Tarkowskiego, posprzątałem w pokoju, zjadłem megaobiad przyrządzony przez Asię, poszedłem na spacer i narysowałem powyższe stwory (bardzo odświeżające, od miesięcy nie rysowałem tak po prostu) przysłuchując się audycji Wojciecha Manna. Właśnie odebrałem komputer cały, zdrowy, naprawiony. No i co mam robić przez resztę dnia...?
29 marca 2012 TVP2 Poziom 2.0 komentarze (0)Czołem, jutro o godzinie 16:16 lub 16:25 rozpocznie się w TVP2 Poziom 2.0, którego przez kilka minut będę gościem. Zapraszam! Za parę dni rzecz będzie do zobaczenia również online. Jako ilustracja wpisu jedno z niedawnych zleceń dla Inspiring Solutions.


<< Poprzednie Następne >>Copyrights © Marcin Podolec 2007-2015

Blog powered by Ownlog.com & Fotolog.pl