.blog


01 grudnia 2011 Drugoroczna animacja - tła komentarze (6)

1. Publikuję dwa pierwsze tła do mojej drugorocznej animacji - scenariusz Grzegorz Janusz, muzyka Marcin Nierubiec, opieka artystyczna Krzysztof Rynkiewicz / Mariusz Wilczyński. Do końca stycznia powstanie animatik całości.

2. Jeśli podobało Wam się to, co robiłem w tym roku, możecie mnie wesprzeć głosem w kategorii książka/komiks w plebiscycie magazynu Hiro.

3. W grudniu jeszcze kilka fajnych newsów (ho-ho-ho), ale już teraz zapraszam na wydarzenie kończące ten rok: spotkanie autorskie oraz wernisaż wystawy duetu Marcin Surma i Marcin Podolec odbędą się w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu dnia 29 grudnia 2011 o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Miłego grudnia :)

PS Polecam płytę Pablopavo/Praczas, poważnie!
07 grudnia 2011 Skowyt komentarze (2)

Skowyt zadebiutował! Płyta, do której zrobiłem całość oprawy graficznej (oprócz logo ze Studia BX), niedługo w fajnych sklepach (i empikach). W środku anarchia, te sprawy. Spełnienie jednego z moich marzeń rysownika. Zapowiedź albumu m.in. tutaj.
08 grudnia 2011 Berlin, 2-5 grudnia komentarze (2)Tak było! Pierwsze cztery foty to opuszczona część berlińskiego lunaparku, w którym, umykając przed strażnikami, natknęliśmy się na napis "Warszawa 2011". Kolejne dwa zdjęcia pochodzą z prześwietnego Muzeum Techniki, następnie Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, a na koniec nasza ekipa w pełnym składzie ;) W punkowym pubie, gdzie poczęstowano nas bezalkoholowym piwem, nasz gospodarz poznał nas z jedną zdolną Alice, uliczną śpiewaczką. Inspirujący świat, porcja czterodniowa.
09 grudnia 2011 Koniec kolec lagu komentarze (16)Dziś na smutno: "Wszystko zajęte" nie powstanie w zapowiadanym składzie. Tak bywa, kiedy mnożą się kompromisy i spotykają się silne charaktery. Zrobiliśmy razem blisko 50 stron komiksu. Dziękujemy wszystkim za wsparcie przy projekcie.
19 grudnia 2011 Prasówka komentarze (5)Krótki artykuł w magazynie Mad&Mad i zapowiedź wywiadu.W grudniowym Aktivist! recenzja "Czasem" autorstwa Łukasza Chmielewskiego.
Parę akapitów recenzji oraz piękne zdjęcia albumu na Lupus Libri!W zinie Kofeina recenzja "Kapitana Sheera" Macieja Gierwszewskiego.A tu recenzencka niespodziewajka - portal Booklips.Maciej Reputakowski poleca "Czasem" pod choinkę.W "Tygodniku kulturalnym" parę dobrych słów o "Czasem".Krótka wzmianka we "Wszystko o kulturze" dzięki Arturowi Wabikowi."Czasem" zostało nominowane do tytułu Komiks Roku 2011 przez Sebastiana Frąckiewicza. Dziękujemy za nominację i zachęcamy do głosowania!
20 grudnia 2011 500. Kalendarz "Czasem"! komentarze (6)Pół tysiąca wpisów na blogu. Zupełnie nie z tej okazji przedstawiamy gadżet komiksowy roku (może jakiś plebiscyt...?): kalendarz "Czasem" na rok 2012!

Oto lista rysowników, którzy zmierzyli się z zadanym przez nas tematem nawiązującym do treści albumu:

Styczeń - Marcin Surma
Luty - Jacek Frąś
Marzec - Barbara Okrasa
Kwiecień - Ewa Juszczuk
Maj - Tomasz Niewiadomski
Czerwiec - Wojciech Stefaniec
Lipiec - Robert Adler
Sierpień - Mateusz Skutnik
Wrzesień - Maciej Łazowski
Październik - Karol Kalinowski
Listopad - Ernesto Gonzales
Grudzień - Przemysław Surma

Wszystkim autorom dziękujemy za udział :) Wyszło super. Szczegóły już wkrótce na stronach kultury gniewu. Kalendarz powinien być wydrukowany jeszcze przed świętami.
28 grudnia 2011 Wystawa w Jarosławiu komentarze (3)

29 grudnia o 18:00 w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (Rynek 5) w Sali Lustrzanej na II piętrze rozpocznie się spotkanie autorskie ze mną i Marcinem Surmą. Po spotkaniu, na parterze, zostanie oficjalnie otwarta wystawa widoczna na zdjęciach, złożona z ok. 40 prac. W trakcie wernisażu do nabycia będzie trochę "Kapitana Sheera" oraz "Czasem" w cenie 30 zł za każdy z albumów. Podczas spotkania opowiemy m.in. o historiach umieszczonych na wystawie oraz zaprezentujemy parominutowe, końcoworoczne zaliczenia z plastyki filmowej. Wszystkich znajomych znajomych przyjmiemy jak własnych :)
30 grudnia 2011 Zdjęcia ze spotkania komentarze (6)Tak było! Na spotkanie przyszło ponad 40 osób, na wernisaż ponad 50. Fajnie! Dziękujemy wszystkim gościom. Wystawa będzie wisieć w Jarosławiu do 17 stycznia. Prawdopodobnie w lutym wystąpimy w Krakowie, ale na zapowiedź znajdzie się jeszcze czas :)

Copyrights © Marcin Podolec 2007-2015

Blog powered by Ownlog.com & Fotolog.pl